Działalność charytatywna

Poznaj naszych doradców

Zadzwoń do nas

+ 48 537 011 911

Adres biura

ul. Porcelanowa 23, 40-426 Katowice

Napisz do nas

Fundacja Skin Concept jest pomysłodawcą i współorganizatorem punktu pomocy uchodźcom z Ukrainy w Fabryce Porcelany w Katowicach.

Inicjatywa stworzenia bezpiecznego lokum dla kilkudziesięciu uchodźców była pierwszą na Śląsku i jedną z pierwszych w całej Polsce. Adaptacja biur w Fabryce Porcelany w Katowicach na wygodną przestrzeń mieszkalną dla 55 osób trwała rekordowe 4 dni.

Zapewniono im wszystko co jest potrzebne do spokojnego życia, m.in. nocleg, wyżywienie, opiekę psychologiczną, pomoc prawników i tłumaczy, zorganizowano również stałe lekcje języka polskiego. Zapewniono pomoc w załatwieniu wszystkich niezbędnych, związanych z pobytem w Polsce formalności, jak i w znalezieniu pracy. Zorganizowano również kilka wycieczek, które pozwoliły ukraińskim mamom i ich pociechom choć na chwilę zapomnieć o dramatach rozgrywających się w ich kraju.

Jednakże priorytetem było zadbanie o zdrowie nowych mieszkańców Fabryki Porcelany, ponieważ znaczna ich część musiała kontynuować leczenie rozpoczęte w Ukrainie, dlatego też Fundacja Skin Concept skoncentrowała się na zapewnieniu stałej opieki lekarskiej i zakupie niezbędnych leków.