II Ogólnopolska Konferencja PerioOrto Dental Day

  • 8 października 2022
  • Fabryka Porcelany
dzień
:
godz
:
min
:
sek

Podczas II Ogólnopolskiej Konferencji PeriOrto Detal Academy prowadzonej w ramach projektu Perio Holistic Dental Academy poruszone zostaną tematy z zakresu:

Periodontologia
Leczenie ortodontyczne pacjentów z problemami periodontologicznymi- ogromnie ważna rola higienistki stomatologicznej. Opieka w gabinecie higieny jako kluczowa rola w powodzeniu leczenia ortodontycznego u zdrowych pacjentów.

Ortodoncja
Charakterystyka i możliwości opieki nad pacjentem użytkującym aparaty stałe oraz nakładkowe (alignery). Techniczne aspekty oczyszczania w okolicy zamków, higiena przy nakładkach ortodontycznych, a także wpływ działania ultradźwięków, piaskowania, kiret na aparaty ortodontyczne.

Seksuologia
Jak aparat ortodontyczny wpływa na jakość życia seksualnego pacjentów? Zagrożenia czyhające na pacjentów z aparatem ortodontycznym w kontekście chorób przenoszonych drogą płciową oraz mian na błonach śluzowych.

Onkologia
Czujność onkologiczna – to również zadanie higienistki stomatologicznej. Jak leczyć zapalenie dziąseł/ usuwać złogi nazębne u pacjentów przed, w trakcie i po terapii onkologicznej. Pacjenci ortodontyczni
z nowotworami głowy i szyi.

Tematyka ta jest niezwykle rzadko poruszana podczas obecnych wydarzeń naukowych. Podczas konferencji pokażemy zarówno teoretyczny, jak i praktyczny aspekt z wyżej wymienionych dziedzin. Na bieżąco reagujemy na trendy w ochronie zdrowia – zwiększająca się liczba pacjentów periodontologicznych, ortodontycznych i onkologicznych powoduje zwiększenie się ilości tych osób
w gabinetach stomatologicznych. Co więcej zespoły stomatologiczne nie są przygotowane do opieki nad pacjentami ze szczególnymi potrzebami i wg badań wykazują chęć edukacji w tym zakresie.

Podczas wykładów przedstawione zostaną nowatorskie metody postepowania i nowoczesne algorytmy pracy higienisty. Nawiązanie do podejścia holistycznego w nazwie odnosi się nie tylko do dostosowania

postępowania do stanu ogólnego Pacjenta, ale także do szeroko pojętej współpracy z lekarzami innych specjalności, w szczególności periodontologów, chirurgów, ortodontów, onkologów oraz lekarzy ogólnych. Naszą ideą jest synteza ogromnej dawki wiedzy teoretycznej z przykładami jej praktycznego zastosowania w codziennej pracy z Pacjentem. Za cel stawiamy sobie dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców i propagowania dobrej praktyki klinicznej. Chcemy połączyć tradycyjne schematy
z nowinkami technologicznymi, przedstawić możliwości jakie niesie za sobą praca higienisty stomatologicznego w przystępny sposób. Wydarzenie odbędzie się w miejscu łączącym nowoczesność, historię i tradycję – taka jest również idea Perio Holistic Dental Academy !

Szczegółowy program konferencji podamy już wkrótce

Informacje o miejscu

Fabryka Porcelany ul. Porcelanowa 23, 40-246 Katowice, Polska

View on Map

Organizator:

Fundacja Skin Concept

E-mail : biuro@fsc.org.pl
  • Czas : 09:00 - 17:00 (Europe/Warsaw)
  • Ostateczny termin rejestracji : 9 października 2022 12:00 am

Upłynął termin rejestracji!!